Co byste měli vědět o našich sklenících

 
 

Komu jsou naše skleníky určeny Rozměry skleníků Konstrukce Zasklení Montáž Doprava

Výrobou a navrhováním skleníků se zabýváme již od roku 1985. Za tu dlouhou dobu jsme nasbírali spoustu poznatků o tom, jak by měl takový optimální skleník vypadat. Základem našich skleníků jsou proto pouze osvědčená konstrukční řešení, vycházející z praktických zkušeností zahrádkářů.


Komu jsou naše skleníky určeny

Snažíme se nabízet různá řešení skleníků tak, aby každý náš zákazník našel skleník, který bude odpovídat jeho požadavkům. Například:

…chcete si ušetřit práci se stavbou skleníku
Nabízíme Vám dodávku skleníku "na klíč". Objednejte si u nás skleník s kotvícími pilotami a montáží, a vaší jedinou prací bude určit místo, kam vám máme skleník postavit. Žárově zinkovaná konstrukce by u vašeho skleníku měla být samozřejmostí – nemusí se totiž natírat.

…chcete naopak ušetřit co nejvíce peněz při koupi skleníku
Naše skleníky vynikají jednoduchou montáží – jistě i pro vás bude jednoduché si skleník sestavit a ušetřit tak za montáž od nás. Skleníky z válcovaného železa nemusí být zinkované – postačí-li vám antikorozní nátěr skleníku, ušetříte také za zinkování. A na dopravě skleníku ušetříte nejen vy, ale všichni naši zákazníci – je zdarma.

…nechce se vám stavět podezdívka pod skleník
Objednejte si sadu kotvících pilot. Jednoduše je zakopete do země a skleník postavíte na ně. Ušetříte si nejen práci, ale i peníze za podezdívku.

…chcete ve skleníku pěstovat sadbu nebo muškáty na balkón
Pak jistě oceníte naše velké stropní police, na které se vám vejde spousta přepravek s rostlinami. Přepravky nebudou zabírat místo na zemi a rostlinky pod sklem hezky porostou. Na léto police sundáte, natáhnete provázek a můžete pěstovat třeba okurky nebo rajčata.

Ve výčtů příkladů bychom mohli pokračovat. Seznamte se s naší nabídkou a určitě si i vy vyberete skleník podle svých představ.

   

V&P
Řečany nad Labem
info@vp-sklenik.cz
tel. 776 200 203

Aktualizováno

Zpět na začátek
Konstrukce
Zasklení

Zpět na začátek


Rozměry skleníků

Skleníky vyrábíme ve čtyřech šířkách: 2 m ; 2,5 m ; 3 m ; 3,7 m

Délka skleníku může být libovolná – standardně ale nabízíme délky po 0,6 m
(2,4 m ; 3 m ; 3,6 m ; 4,2 m ; 4,8 m ; … atd.). Tyto standardní délky je možné upravit podle vašeho přání, např. aby se skleník vešel na starší podezdívku.
POZOR! V prospektech a na internetu uváděné rozměry šířky a délky skleníku jsou pouze orientační (zaokrouhlené). Přesné rozměry, které jsou nutné při výpočtu rozměrů podezdívky, obdržíte jako součást potvrzení objednávky. Výška skleníku v jeho nejvyšší části (tj. hřeben střechy uprostřed) je 193 cm.
Prostor uvnitř skleníku můžete ale zvýšit, když vyzdvihnete jeho základy nad úroveň okolního terénu nebo zapustíte cestičku (záhony).

Zpět na začátek
Montáž, doprava


Konstrukce

Základem každého skleníku je konstrukce, která by měla být pevná a odolná, a zároveň by měla zabírat co nejmenší plochu, aby nestínila rostlinám. Proto k výrobě konstrukcí používáme profilové válcované železo. Díky němu naše skleníky vynikají pevností a velmi dlouhou životností. K pevnosti konstrukce přispívá také spodní nosný rám, který vynáší hmotnost skleníku a dokáže tak nahradit podezdívku.
Žárové zinkování umožňuje velmi dobře chránit konstrukci před korozí.
V současné době jsou ale k dispozici také kvalitní antikorozní barvy, kterými lze zinkování u skleníků z válcovaného železa nahradit. Životnost nátěrů je mnoho let, a ani po čase není nutné přetírat celý skleník. (Barvou se ošetří jen porušená místa.) Pokud se rozhodnete ušetřit na zinkování, dodáme vám skleník natřený základním antikorozním nátěrem. Konstrukci tak stačí přetřít jen jednou před zasklením vrchní krycí barvou dle vašeho výběru.
Posuvné dveře
jsou dostatečně široké a mají vodící kolečka na horní straně, což je chrání před poškozením. Dáváte-li přednost pantovým dveřím, máte možnost volby.
Zvláště u delších skleníků jsou praktické dvoje dveře (v předním a zadním čele). Využijete je například pro lepší přístup dovnitř skleníku nebo pro pro větrání v parných dnech. Opět můžete volit mezi posuvnými a pantovými dveřmi.
Větrání je zajištěno velkými větracími okny. U malých skleníků jsou dvě větrací okna, u větších pak čtyři okna. Pokud budete ve skleníku pěstovat rostliny, které mají na větrání vyšší nároky, můžete si objednat potřebný počet přídavných větracích oken. Každé okno lze osadit automatickým otvíračem.

Zpět na začátek
Rozměry skleníků


Zasklení

Pro zasklívání skleníků používáme průsvitné rozptylové sklo tloušťky 4 mm. Toto sklo má velkou výhodu – nemusí se na jaře zastiňovat bílením. Je totiž z jedné strany rýhované. Rýhování rozptyluje sluneční paprsky a chrání tak rostliny před spálením. Není pravda, jak tvrdí někteří "odborníci", že propouští méně světla než průhledné (čiré) sklo. Naopak. Rýhování zvětšuje plochu, kterou proniká do skleníku více světla.
Někdy ale může vadit, že skleník není průhledný (pokud se například chceme před sousedy chlubit bohatou úrodou). V takovém případě vám můžeme dodat skleník s průhledným sklem (za příplatek).
Sklo se do konstrukce nalepuje pomocí silikonového tmelu, který je součástí dodávky. To má následující výhody:
1) Práce se silikonovým tmelem je velmi jednoduchá a rychlá.
2) Pomocí silikonového tmelu se utěsní všechny spáry a škvíry ve skleníku. Značně se tím omezí ztráty tepla – s pěstováním tak můžete začít už brzy zjara bez nutnosti přitápění drahým teplem.
3) Mezi konstrukcí a sklem je pružný silikonový tmel; sklo se tedy nedotýká konstrukce. To má význam hlavně v zimě, aby se snížilo riziko popraskání skel vlivem mrazu.
Pokud máte k dispozici vlastní sklo, můžeme vám dodat i samostatnou konstrukci skleníku bez skla.

 

Montáž

Naše skleníky jsme řešili tak, abychom vám co nejvíce usnadnili jejich montáž. Proto jsme spoustu dílů smontovali již při výrobě. Na vás zbývá jen propojit obě hotová čela podélnými nosníky a přišroubovat žebra (jak vidíte na obrázku).
Sklo je nařezané na míru a lepí se do konstrukce pomocí silikonového tmelu. Práci vám usnadní pomůcky na zasklívání, které jsou součástí stavebnice.

Při celé montáži je také vaším pomocníkem podrobný obrázkový návod.

Jak dlouho trvá montáž konstrukce?

Pokud si ale budete přát, skleník vám dodáme včetně kompletní montáže. Máte-li se skleníkem objednány také kotvící piloty, jejich zakopání provedeme v rámci montáže skleníku.

Zpět na začátek


Doprava

To nejlepší na konec: Zapomeňte na starosti a rizika spojená s dopravou skleníku. Skleník vám dovezeme až na vaši zahrádku. Kolik vás to bude stát? Vůbec nic! U nás za dopravu totiž platit nemusíte!
Objednáte-li si dopravu skleníku od nás, výrazně ušetříte a navíc vám odpadnou nelehké starosti s převážením skel. Chcete-li si i přesto odvézt skleník sami, informujte se předem na podmínky přepravy.

 


NAVRCHOLU.cz