Před výběrem rozměrů skleníku si rozmyslete, jak velkou plochu k pěstování rostlin chcete mít. Teprve potom, podle způsobu využití a umístění skleníku, volte jeho šířku a délku. Obecně platí zásada, že lepší podmínky pro využití poskytuje širší a kratší skleník, než užší a delší.

Šířka 2 m: Tyto skleníky jsou vhodné, pokud máte na zahrádce málo místa, nebo budete-li ve skleníku pěstovat hlavně okurky. Pro lepší využití plochy se v nich budují pouze úzké cestičky, což ztěžuje práci při obdělávání půdy.

Šířka 2,5 m: Představuje kompromis mezi úzkým a širokým skleníkem. Máte-li ale dostatek prostoru na zahrádce, doporučujeme vám zvolit šířku skleníku 3 m – za stejnou cenu získáte mnohem více místa k pěstování.

Šířka 3 m: Tato šířka poskytuje nejlepší podmínky pro využívání skleníku. Dostatek vnitřního prostoru umožňuje vytvořit i širokou cestičku, ze které je obdělávání půdy snadnější a pohodlnější.

Šířka 3,7 m: Tyto naše nejširší skleníky jsou určené pro pěstování rozměrnějších rostlin, které vyžadují hodně prostoru. Ideálně se hodí také pro variantu vnitřního uspořádání, kdy dva chodníčky rozdělí plochu na tři záhony.

Délku a šířku skleníku vám můžeme upravit podle vašich potřeb (například budete-li chtít využít starší podezdívku).