Zbudovat podezdívku pod skleník je nejen pracné, ale i relativně nákladné. Proto vám nabízíme sadu kotvících pilot, které podezdívku nahradí.
Jejich zakopání do země je snadné a umožní vám v případě potřeby jednoduše skleník přestěhovat na jiné místo nebo ho prodloužit.
Při použítí kotvících pilot je nutné dodržet podmínku, aby skleník stál na rovné ploše, tj. aby terén nebyl svažitý (chcete-li postavit skleník na svahu, místo pilot je třeba pod ním zbudovat vyrovnávací podezdívku).
Kotvící piloty jsou vyrobeny z recyklovaného plastu, což zaručuje jejich dlouhou životnost v zemi.
Každá pilota má čtvercový průřez 7×7 cm a je dlouhá 60 cm. Zakopává se do země, jak je naznačeno na obrázku. Sada obsahuje potřebný počet kotvících pilot pro daný rozměr skleníku.

Prostor mezi pilotami je třeba vyplnit, aby nedocházelo k vyplavování zeminy při zalévání ve skleníku. K vyplnění lze použít např. dlaždice, cihly, prkna, polystyren (ten je výhodný jako izolace) nebo třeba staré linoleum. Fantazii se meze nekladou.
Nechcete-li nic vymýšlet, můžeme vám nabídnout naši sadu výplní – jsou to prkna o tl. 3 cm a výšce 13 cm, která se upevňují nastojato mezi jednotlivé piloty. Tato výplň pak ideálně oddělí vnějšek a vnitřek skleníku (a skleník o něco vyvýší).

Připevnění skleníku k pilotám provedete pomocí širokých podložek, které vruty přišroubujete k pilotám.
Objednáte-li si montáž skleníku od naší firmy, provedeme zakopání pilot v rámci objednané montáže. Vaší jedinou prací tak bude určit místo, kde vám máme skleník postavit…